Çocuk Oyun Parkları

Çocuk Oyun Parkı Nedir

Çocukların oynaması için tasarlanmış ürün grubudur. Özelikle açık alana monte edilerek çocuklarımızın oynaması için tasarlanmıştır. Bunun yanında kapalı mekanlar içinde çocuk oyun parkı da bulunmaktadır.

Çocuk Oyun Parkı Ekipmanları

En çok bulunan park ekipmanları; kaydırak, tahterevalli, salıncak ve zıp zıptır. Oyun alanları zemin kaplamaları genellikle kauçuk zemin uygulanmaktadır. Bunun en büyük sebebi darbe emici olmasıdır. Çocuk oyun parkları, çocuklarımızın zeka ve beden gelişiminde oldukça önemli rol oynamasının yanı sıra sosyal bir ortam içerisinde paylaşma, sıra bekleme ve eğlenmelerine de faydalıdır. Genellikle kamuya açık alanlarda ve çocuk bahçelerinde uygulanır. Bir çok şehir ve ilçelerde çocuk oyun parkları özellikle devlet ihaleleri ile alımı yapılmaktadır.

Çocuk Oyun Parkı Kullanım Alanları

Çocuk oyun parkı kullanım alanları; kentlerde, kreşlerde, restoranlarda, bahçelerde, sitelerde, alışveriş merkezlerinde, ana okullarında, devlet okullarında özel okullarda ve birçok açık alanda kullanılmaktadır.

Çocuk Oyun Parkı Fiyatları

Çocuk oyun parkı fiyatları, model ve kullanılan malzemeye göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle çocuk oyun parkı fiyatları her bütçe ve alanın metrekare ölçüsüne göre fiyatlandırılmaktadır.

Translate »