Ahşap Kamelya

Ahşap Kamelya Nedir

Bahçelerde, parklarda, sitelerde, ormanlık piknik ve mesire alanlarında başta olmak üzere tüm dış mekanlar da yağıştan ve güneş ışınlarından korunmak ve ayrıca oturmak için oluşturulan üstü kapalı çoğunlukla kare, altıgen ve sekizgen şekillerde imal edilen ahşap yada metal malzemeden üretilen yapıya kamelya denir.

Ahşap Kamelya Nasıl Yapılır

Halk arasında çardak, gölgelik, kamelya vb. gibi isimler de bilinmekle beraber ticari faaliyetlerde en yaygın olarak kamelya olarak adlandırılır.
Ahşap kamelyalar birçok ağaç çeşidi kullanılmakla beraber en sağlıklı ve sağlam olanı 1. Sınıf Sibirya çamıdır. Ahşap Kamelyalar üretilirken öncelikle ağaç seçimi, akabinde gerekli kesimler ve bir takım işlemlerden geçerek, vakumlu emprenye ile koruma altına alınarak montaja uygun hale getirilir. Taşıyıcılar genellikle 10*10, çatı tarafında merek olarak adlandırılan 5*10, yatay çatı latalar ise 5*15, korkuluk bölümünde ise 2*9 ve kamelyanın modeline göre farklı ölçülerinde kullanılmaktadır.

Ahşap Kamelya Aksesuarları

Ahşap kamelya aksesuarları; masa, oturak, sedir ve piknik masasıdır.

Ahşap Kamelya Fiyatı

Ahşap Kamelya fiyatları ölçü, model ve kullanılan ağaç cinsine göre değişkenlik göstermekle beraber, ilave olarak kullanılan aksesuarlarda ahşap kamelya fiyatlarını etkileyen faktörler arasındadır.

Ahşap Kamelya Bakımı

Ahşap kamelya bakımı, kamelya yapılan ürünün özelliklerine, boyası, kullanılan malzeme ve kalitesine göre değişmektedir. Vakumlu emprenye özelliği gereği çürümeye, kurtlanmaya ve hava şartlarına en uygun işlem olduğundan dolayı bakım gerektirmez. Kahverengi ve yeşil olmak üzere iki renk emprenye uygulaması yapılmaktadır. Ahşap kamelya, boya işlemine tabi tutulması durumunda ise deforme olduğu zaman cila ve boya işleminin yeniden yapılması gerekmektedir.

 

Translate »